Współpraca

Współpraca z wydawnictwami

Marta Konopko - martakonopko@qfant.pl

patronaty, recenzje, konkursy książkowe

Współpraca partnerska

Łukasz Kuc - rednacz@qfant.pl

reklama w magazynie, patronaty medialne imprez, reklamy na portalu, wymiana banerów

Współpraca z osobami prywatnymi

1. O QFANT

2. Zasady współpracy z osobami prywatnymi

2.1. Autor

2.2. Honorowy członek redakcji

2.3. Członek redakcji

2.4. Stażysta

3. Kontakt z redakcją

1. O QFANT

QFANT jest dwumiesięcznikiem literackim wydawanym w formacie PDF. Portal czasopisma prezentuje informacje o aktualnych wydarzeniach literackich, ciekawostkach, zapowiedziach wydawniczych, recenzjach oraz zawiera wiele innych materiałów związanych z szeroko pojętą fantastyką i kryminałem.

QFANT jest inicjatywą przyjaciół po piórze, powstałą w celu stworzenia szeroko dostępnego, profesjonalnego magazynu, który w przyszłości dostępny będzie także w formie tradycyjnego wydruku – tzn. komercyjnego czasopisma. Członkostwo w redakcji QFANT oraz publikowanie tekstów na naszych łamach umożliwia nie tylko zaistnienie w świecie literackim czy też zaprezentowanie własnej twórczości szerszemu gronu ze świata literatury i sztuki.

Nasz dwumiesięcznik już od pierwszego numeru posiada numer ISSN (International Standard Serial Number, czyli Międzynarodowy Znormalizowany Numer Wydawnictwa Ciągłego – ośmiocyfrowy, niepowtarzalny identyfikator wydawnictw ciągłych tradycyjnych oraz elektronicznych), a to oznacza, że publikacja w QFANCIE uznawana jest jako dorobek autorski.

Nasze przedsięwzięcie kierujemy przede wszystkim do miłośników fantastyki naukowej, ale jesteśmy otwarci na współpracę z każdym, kto choć trochę interesuje się literaturą czy sztuką. Zapraszamy do współpracy zarówno osoby prywatne jak i firmy - w tym inne portale internetowe.

Poniżej prezentujemy szczegółowe zasady współpracy z czasopismem QFANT.

2. Zasady współpracy z osobami prywatnymi

2.1. Autor

Wyślij swoją twórczość (opowiadanie, grafikę, tekst publicystyczny) do nas - zrecenzujemy ją i – jeśli otrzymasz pozytywną ocenę naszych redaktorów – opublikujemy ją na łamach dwumiesięcznikaa QFANT.
Materiały należy wysyłać przez skrypt dostępny w głównym menu portalu: Publikuj w QFANT

 

2.2 Honorowy członek redakcji

Wybrani przez nas autorzy mogą otrzymać od nas propozycje zostania Honorowym członkiem redakcji, co uprawnia ich do uczestnictwa w jej obradach, jako głos doradczy.

2.3 Członek redakcji

Jeżeli posiadasz już doświadczenie w innym czasopiśmie lub portalu – zgłoś się do nas. Chętnie zapoznamy się z opisem Twoich umiejętności. Być może to właśnie Ciebie szukamy (nie zapomnij podać kontaktu do siebie).

Jeśli brak Ci doświadczenia, nie przejmuj się, jeśli masz zapał i samozaparcie pomożemy ci posiąść doświadczenie.

Wewnątrz redakcji istnieje możliwość rozwoju i awansu zawodowego. Drabinka wygląda tak:  Stażysta -> Młodszy redaktor -> Redaktor -> Starszy Redaktor -> Specjalista -> Starszy specjalista -> Kierownik działu -> Członek zarządu

Członkiem redakcji QFANT można stać się na kilka sposobów:

2.3.1 z rekrutacji wewnętrznej:

  • wolny strzelec
  • stażysta

2.3.2 oraz rekrutacji zewnętrznej:

Konkursy na stanowiska w redakcji ogłaszane na portalu dwumiesięcznika.

Do obowiązków członka redakcji należy: czynne uczestnictwo w pracach redakcyjnych, obecność na obradach redakcji, pomoc przy planowaniu strategii rozwoju magazynu i rozwoju portalu, oraz bieżące wywiązywanie się z przydzielonych obowiązków.

2.4 Stażysta

Jeżeli jesteś początkującym autorem lub redaktorem, ale bardzo chciałbyś współpracować właśnie z nami, redakcja QFANTU oferuje Ci bezpłatny 6 miesięczny staż zakończony pisemnym dokumentem (jeśli stażysta wyrazi taką wole) ukończenia stażu – certyfikatem.

Po zakończeniu stażu masz możliwość dalszej współpracy z nami w charakterze członka redakcji, jednakże redakcja zastrzega sobie prawo wyboru osób, z którymi podejmie współpracę, oraz prawo do wcześniejszego zakończenia stażu jeśli stażysta okaże się osobą nierzetelną.

Podania o staż proszę wysyłać

do właściwych kierowników działów!

Dział redakcji językowej - REKRUTACJA ZAWIESZONA
Anna Perzyńska - aperzynska.lan@gmail.com

Dział publicystyki
Łukasz Szatkowski - lukaszszatkowski@qfant.pl

Portal Qfant.pl
Marta Konopko - martakonopko@qfant.pl

Dział graficzny
Magdalena Mińko - mminko@qfant.pl

Dział recenzji książkowych
Maryla Kowalska & Katarzyna Tatomir - recenzje@qfant.pl

  • Uwaga! Swoje recenzje nadsyłajcie jako załączniki w formacie doc/rtf/pdf - propozycje stażu, które zawierają jedynie adres bloga, nie będą brane pod uwagę.

3. Kontakt z redakcją

Facebook

%d bloggers like this: