Wielki powrót Jonathana Carrolla!

Wielki powrót Jonathana Carrolla!


Po 6 latach wraca z nową powieścią "Kąpiąc lwa" - relacja z wizyty

„Od lat zachwyca i przeraża czytelników, a jego powieści trudno zdefiniować. Realizm przeplata się tam z fikcją, normalność z dziwactwem, a dobro i zło to pojęcie względne” – napisała po wizycie Jonathana Carrolla Wirtualna Polska.

Pisarz, którego wielbią kobiety promując swoją najnowszą powieśćKąpiąc lwaodwiedził trzy polskie miasta, Poznań, Warszawę oraz Kraków.

Podczas swojej wizyty udzielił ponad 20 wywiadów, w tym 4 telewizyjnych, goszcząc między innymi w Dzień Dobry TVN.

Trzykrotnie spotkał się z czytelnikami oraz podpisywał książki podczas 17. Krakowskich Targów Książki, czym całkowicie zablokował ruch w sektorze A na 90 minut. Fani na Facebooku właśnie tę kolejkę uznali za najdłuższą.

Wszystkie spotkania biły rekordy frekwencji. Na spotkanie w Poznaniu, które zorganizowaliśmy przy współpracy Centrum Kultury Zamek w Poznaniu oraz Bookowski. Księgarnia w Zamku, przyjechali czytelnicy z Poznania i Wielkopolski zapełniając Salę Wielką po brzegi. W spotkaniu wzięło udział blisko 350 fanów jego prozy, z czego większość stanowiły kobiety. W warszawskim EMPIK Junior Jonathan Carroll na spotkaniu zgromadził blisko 150 osób. Natomiast w najstarszej w Europie Księgarni Matras przy Rynku Głównym w Krakowie tłum ludzi zapełnił całą księgarnię.

Jeden z najwybitniejszych twórców współczesnej literatury wszystkim służył dobrą radą, uśmiechem, nikomu nie odmówił autografu, z chęcią pozował do zdjęć.

Kąpiąc lwa, która ukazała się na kilka dni przed przybyciem autora do Polski, to już 21 książka i 15 powieść w dorobku Jonathana Carrolla oraz jedna z nielicznych, w której występuje tak wielu bohaterów. Łączny nakład książekwszystkich jego książek w naszym wydawnictwie osiągnął prawie 700 000 egzemplarzy.

Obecnie REBIS jest wyłącznym wydawcą książek Carrolla w Polsce.

Loading Facebook Comments ...
Zostaw odpowiedź

Facebook

%d bloggers like this: