„Tutaj” najlepszym komiksem Festiwalu w Angouleme!

"Tutaj" najlepszym komiksem Festiwalu w Angouleme!


Przyznano nagrody Festiwalu Komiksowego w Angouleme. Dwie najważniejsze powędrowały do Autorów wydawanych przez Wydawnictwo Komiksowe. Fauve d'or za najlepszy album otrzymał Richard McGuire za „Tutaj” a nagroda za całokształt twórczości powędrowała do Hermanna Huppena, autora m.in. serii „Wieże Bois-Maury”. Naszym nakładem w tym roku ukaże się najnowszy komiks Hermanna, Staruszek Anderson oraz wznowienie legendarnego komiksu do scenariusza Jeana van Hamme’a (scenarzysta m.in. serii Thorgal) , Krwawe gody.

Cieszymy się z uznania dla komiksów naszych Autorów i zapraszamy do obserwowania naszych zapowiedzi komiksowych – w najbliższym czasie ukażą się:

  • Rani – w lutym i marcu - nowa seria przygodowa autorstwa Jeana van Hamme’a i Francesa Vallesa. Utrzymana w klimacie „płaszcza i szpady” opowieść o przygodach walecznej Jolanny de Valcourt to świetna rozrywka dla miłośników komiksu prawie w każdym wieku.
  • Azymut – luty-kwiecień – komiks, który mógłby stworzyć Lewis Carroll, gdyby żył współcześnie. Z wyobraźnią Lupano i Andreae trudno konkurować – w krainie gdzie można ukraść biegun północny, czas jest względny a wszyscy boją się ptaka Pożeracza czasu – nie może zabraknąć czytelników komiksu. Seria aktualnie składa się z trzech tomów, które wydamy w ciągu trzech miesięcy. Komiks otrzymał ważne francuskie nagrody m.in. Prix Millepages, BDGest'Arts (kolory i scenariusz w 2014 roku) jak i był na krótkiej liście nominowanych w konkursie na Festiwalu w Angoulême w 2013 roku.
  • Miejsca – zbiór dwunastu opowieści komiksowych autorstwa Briana Wooda i Ryana Kelly. Bohaterką opowiadań jest Megan McKeenan, punkówa, która co chwilę zmienia pracę, miejsce zamieszkania, pomysł na życie. Dwanaście różnych miejsc, dwanaście różnych historii, które łączy - poza główną bohaterką – poszukiwanie odpowiedzi na ważne nie tylko dla młodych marzycieli pytania o sens życia. Brian Wood za scenariusz do komiksu był nominowany do nagród Eisnera.
Loading Facebook Comments ...
Zostaw odpowiedź

Facebook

%d bloggers like this: