TEMERAIRE Naomi Novik – będzie się działo

TEMERAIRE Naomi Novik - będzie się działo


Smok jego królewskiej mości, to pierwszy tom cyklu „Temeraire” – niezwykłego połączenia fantasy i powieści historycznych z czasów napoleońskich – autorstwa Naomi Novik. Czwarte wydanie tej powieści trafi do księgarń 9 czerwca.

Załoga HMS Reliant przechwytuje francuską fregatę i odkrywa na jej pokładzie drogocenny ładunek – jajo rzadkiego smoka, gotowego niemal do wyklucia. Wskutek zrządzenia losu kapitan Will Laurence zostaje opiekunem stworzenia i nadaje mu imię Temeraire. Musi zapomnieć o dawnym życiu, porzucić służbę we flocie, wstąpić do Korpusu Powietrznego, brytyjskiej jednostki smoków, i przejść wyjątkowo intensywne szkolenie bojowe. Napoleon bowiem szykuje już śmiałą inwazję na Anglię przy użyciu własnych sił powietrznych...

„Niezwykle zajmująca powieść fantasy. (...) Skrzyżowanie Susanny Clarke, autorki głównego Jonathana Norrella  i pana Strange’a, z Patrickiem O’Brianem. Przeczytajcie tę cudowną, frapującą książkę”. Stephen King

„Znakomita seria. Nie dość, że w nowy sposób wykorzystuje smoki, to jeszcze jest bardzo pomysłowa i zgrabnie wpasowuje się w wybrany okres historyczny”.

Anne McCaffrey, autorka cyklu „Jeźdźcy smoków  z Pern”

 

„Novik zrobiła dla wojen napoleońskich to, co Anne McCaffrey zrobiła dla science fiction: stworzyła alternatywny świat zamieszkany przez smoki, spójny, zadziwiająco oryginalny, złożony, z ciekawymi  postaciami”.  David Weber, autor cyklu „Honor Harrington”

 

UWAGA!

Naomi Novik będzie w tym roku gościć na COPERNICONIE we wrześniu! A już w sierpniu ukaże się jej najnowsza powieść pt. Wybrana.

Naomi Novik urodziła się w 1973 roku w Nowym Jorku. Jej matka jest rodowitą Polką. Wychowała się na polskich bajkach, opowieściach o Babie-Jadze oraz książkach Tolkiena. Początkowo pracowała jako programistka. Opublikowała dotąd siedem tomów cyklu o Temerairze. Ekranizację tego cyklu  planuje Peter Jackson, reżyser Władcy pierścieni.

 

Loading Facebook Comments ...
Zostaw odpowiedź

Facebook

%d bloggers like this: