Spotkanie z Elżbietą Cherezińską 20 września Warszawa

Spotkanie z Elżbietą Cherezińską 20 września Warszawa


20 września, godz. 16.00

Empik Junior,
Warszawa, ul. Marszałkowska 116/122

Elżbieta Cherezińska jest poczytną autorką, która jest obecnie na "topce" jeśli chodzi o pisarki powieści historycznych - jest to autorka m.in. "Korony śniegu i krwi", "Legionu". Niedawno ukazała się jej najnowsza powieść "Niewidzialna korona" (kontynuacja "Korony śniegu i krwi").

Istnieje możliwość przeprowadzenia wywiadu z autorką.

Poniżej przesyłam informacje dotyczące najnowszej książki "Niewidzialna korona" (w załączniku okładki kilku jej książek):
Elżbieta Cherezińska "Niewidzialna korona"

Dwa miecze...
Dwie korony...
Jedno królestwo.

Po dwustu latach Przemysł II odzyskuje koronę. Na Królestwo jednak pada cień. Król zostaje brutalnie zamordowany. Granice przekraczają margrabiowie brandenburscy. Wojownicy starych bogów ostrzą groty strzał. Od północy na kraj patrzą żelaźni bracia, kierując ostrza mieczy w chrześcijan. W Królestwie narasta przerażenie i zamęt. Nad pustym tronem złowieszczo kołują herbowe bestie, a jedyny obrońca zamordowanego władcy tkwi w lochu. Nadchodzi wojna, z której nikt nie wyjdzie z honorem. Nie ma świętości nawet wśród duchownych. Ktoś jednak czuwa nad rozbitym krajem.

"Nie wiem, jakim cudem, ale autorka posiada ten niesamowity, dodatkowy zmysł, który tak sobie cenię u artystów władających piórem. Intuicję, dzięki której potrafi poskładać elementy pozornie niepasujące do siebie. Każdy szczegół jest dopracowany i dopasowany do swych sąsiadów. Wszystko jest lekko, zwiewnie, ale równocześnie mocno zszyte. Naginając rzeczywistość, tworzy nową, intrygującą i co najważniejsze, przekonującą opowieść. To kawał dobrej literatury. Mocnej, wciągającej i - co ważne - pouczającej. Korona śniegu i krwi nie służy tylko rozrywce. Pamiętajcie o tym!".

kostnica.com.pl
(o Korona śniegu i krwi)

oraz strona autorki:
Loading Facebook Comments ...
Zostaw odpowiedź

Facebook

%d bloggers like this: