Spotkanie autorskie z Grahamem Mastertonem

Spotkanie autorskie z Grahamem Mastertonem


Spotkanie autorskie z Grahamem Mastertonem

Sobota 19 lipca o godzinie 18:00
EMPiK  JUNIOR, ul. Marszałkowska 116/122

Prowadzenie: Piotr Pocztarek

Pisarz będzie podpisywał swoją najnowszą powieść, IMPERIUM.

 

GRAHAM MASTERTON

Popularny pisarz angielski, urodzony w 1946 w Edynburgu. Swoją przygodę z pisarstwem zaczynał jako redaktor w miesięcznikach, m.in. „Mayfair”
i angielskim oddziale Penthouse’a. Autor horrorów, thrillerów, romansów, powieści obyczajowych i poradników seksuologicznych. Jego dorobek literacki obejmuje ponad osiemdziesiąt książek – powieści i zbiorów opowiadań – o całkowitym nakładzie przekraczającym dwadzieścia milionów egzemplarzy, z czego ponad dwa miliony kupili polscy czytelnicy. Zdobywca Edgar Allan Poe Award, Prix Julia Verlanger i nominacji do Bram Stoker Award. Imperium jest najnowszym tytułem Grahama Mastertona na polskim rynku; w lutym tego roku nakładem Wydawnictwa Albatros ukazała się Śpiączka;
a już w sierpniu polską premierę będzie miała Susza.

 

PIOTR POCZTAREK

Recenzent, publicysta, tłumacz, największy fan Grahama Mastertona i redaktor oficjalnej polskiej strony poświęconej Brytyjczykowi. Twórczością Grahama Mastertona interesuje się od prawie 15 lat. Jest redaktorem, pisuje recenzje, felietony, relacje z imprez, przeprowadza wywiady i tworzy autorskie rubryki. Tłumaczył na język polski opowiadania Grahama Mastertona, Jacka Ketchuma, Guya N. Smitha i Johna Eversona. Z zawodu PRowiec.

Spotkania literackie z Grahamem Mastertonem w Polsce prowadził z sukcesem już kilkukrotnie.

 

 

Imperium

IMPERIUM


Graham Masterton

Od zakurzonych równin Kansas, przez kuluary Nowego Jorku i salony wiktoriańskiego Londynu, po egzotykę imperialnych Indii. Bezpardonowa walka o pieniądze i władzę, zemsta, granicząca z obsesją namiętność, perwersyjne pragnienia, jednym słowem wszystko, co mroczne w ludzkiej naturze Lucy Darling, córka ledwie wiążącego koniec z końcem sklepikarza, marzy tylko o tym, by wyrwać  się z Kansas. Pragnie wkroczyć w wielki świat przyjęć i wyść za mąż… Za milionera, lorda, a może nawet za księcia. Zresztą jak większość ubogich dziewcząt z zapomnianych przez Boga i ludzi mieścin. Tylko że marzenia Lucy się spełniają.Kolejna wersja bajki o Kopciuszku?Niezupełnie. Kopciuszek nie musi bowiem skrywać przerażającego sekretu i drżeć ze strachu, że prawda wyjdzie na jaw.

Premiera 18 lipca 2014 r.

 

Loading Facebook Comments ...
Zostaw odpowiedź

Facebook

%d bloggers like this: