Wolfgang Hohlbein, „Anubis”

Wolfgang Hohlbein, „Anubis”


To co uderza przy pierwszym kontakcie z książką, to magnetyczna okładka. Przed czytelnikiem z mroku wyłania się ON – Anubis. Jego spojrzenie zdaje się rzucać wyzwanie – czy odważysz się przeczytać?

Książka wydana jest w niezwykle estetyczny sposób. Niesamowita okładka to dopiero początek, w środku czekają postarzone strony, ozdobione na górze i dole egipskimi kartuszami. Całość robi niezwykłe wrażenie. Zdecydowanie forma mnie uwiodła, nastrajając optymistycznie do treści. 

Głównym bohaterem powieści jest profesor Mogens Vanandt. Popadłszy wiele lat temu w niełaskę, zmuszony jest uczyć w małym, nic nie znaczącym miasteczku. Jego los zaczyna się odmieniać wraz z wizytą starego znajomego, doktora Gravesa. Tajemnicza propozycja wydaje się być niezwykle kusząca, chociażby dlatego, że pozwoli profesorowi wyrwać się z zapadłej prowincji.

Mroczna świątynia, która nie ma prawa istnieć. Zagadka z pogranicza historii i mistycyzmu. Jakim cudem takie miejsce znalazło się w tej właśnie lokalizacji? Jakie tajemnice ukrywa Grave? Czy to naprawdę świątynia Anubisa?

Czytelnik wraz z profesorem Mogensem powoli stara się rozwikłać tajemniczą zagadkę. Wszystko jednak zdaje się być inne niż początkowo zakładano, czy jednak na pewno?

Akcja toczy się może nie szybko, ale na pewno płynnie. Książka pozwala smakować powoli swą treść, leniwie zdradzając kolejne sekrety. Niespodziewane zwroty akcji, ślepe uliczki, błędne założenia, niejasne sytuację, wszystko to składa się na mozaikę doskonałego kryminału skrytego w mrokach świątyni.

Opisy są barwne i przekonujące, dialogi płynne, pełne pasji. Jednocześnie bogate w informacje z zakresu historii i mistyki, jaką niewątpliwie okrywał się starożytny Egipt. Polecam tak fanom historii, jak i mitologii. Sądzę, że każdy miłośnik tych gatunków znajdzie coś dla siebie w tej pozycji, jednocześnie polecam ją wszystkim gustującym w dobrym kryminale.

Jedyną niezwykle irytującą postacią, która nie tyle psuje treść, co męczy swoją osobą, jest gospodyni profesora. Być może postać ta ma swój urok, jednakże ja mam jej serdecznie dość. Książka ma czar, jednocześnie mroczną tajemnicę. Jest w niej wszystko - zagadka, tajemnice przeszłości i niewyjaśnione zjawiska, zatem gorąco polecam.

Autor:Wolfgang Hohlbein

Tytuł:ANUBIS

Data wydania:31-07-09

Wydawnictwo:Red Horse

Pozostałe dane:Oprawa: miękka

ISBN: 978-83-60504-76-5

Stron: 648

Wymiary: 140x205

Loading Facebook Comments ...
Zostaw odpowiedź

Facebook

%d bloggers like this: