Wilfrid Lupano, Jean-Baptiste Andreae, „Azymut #2: Niech piękna zdycha”

Wilfrid Lupano, Jean-Baptiste Andreae, „Azymut #2: Niech piękna zdycha"


Recenzował: Karol Sus

Wydawnictwo Komiksowe nie każe zbyt długo czekać na kolejne albumy serii „Azymut” tworzonej przez Wilfrida Lupano (scenariusz) i Jean-Baptiste’a Andreae (rysunki). Tom drugi dostępny jest w księgarniach już w miesiąc po premierze pierwszego. Strategia opierająca się na kuciu żelaza póki gorące sprawdzona w przypadku „Wież Bois-Maury” i „Bois-Maury” zdaje się zdawać egzamin. Czytelnik mając pewność kontynuacji, sięga po kolejne albumy spokojniejszy. Cóż, nie raz zdarzało się, że serie urywały się w połowie, zostawiając czytelników w samym środku intrygi.

W drugim tomie, noszącym podtytuł „Niech piękna zdycha”, podobnie jak w pierwszym, akcja toczy się na dwóch planach. Mania Ganza, cudem uniknąwszy śmierci z rozkazu niedoszłego męża, dociera wraz z nowymi towarzyszami do ziem na wpół legendarnego barona Smutka, czerpiącego witalne siły z cierpień innych ludzi. Opętana obsesją życia wiecznego, powinna odnaleźć w baronie bratnią duszę. Tylko czy zaakceptuje wysoką cenę za nieśmiertelność? Życie pozbawione radości i kolorów nie wydaje się już tak kuszące.

Tymczasem załoga Labsa, zaawansowanego technicznie okrętu-laboratorium, odkrywa tajemnicę zniknięcia bieguna północnego. To jednak nie wszystkie pytania, na które odpowiedzi znaleźć musi barwna załoga. Ostatecznie podróżnicy rozdzielają się (nie zawsze z własnej woli) i zaczynają na własną rękę kontynuować wędrówkę do celu.

Fantastyczna, baśniowa fabuła okraszona przepięknymi, zwiewnymi rysunkami Jean-Baptiste’a Andreae wciąga czytelnika bez reszty. Całkowita nieprzewidywalność losów bohaterów, wynikająca przede wszystkim z bogactwa przedstawionego świata i barwnej galerii postaci, każe czekać na kolejne albumy z wypiekami na twarzy. Tom trzeci, „Antropotamy Nihilu”, już 10 maja.

Korekta: Katarzyna Tatomir

Scenariusz: Wilfrid Lupano
Rysunki: Jean-Baptiste Andreae
Wydanie: I
Data wydania: Marzec 2016
Seria: Azymut
Tytuł oryginału: Azimut 2 - Que la belle meure
Rok wydania oryginału: 2014
Wydawca oryginału: Vents d'Ouest
Tłumaczenie: Wojciech Birek
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 241 x 318 mm
Stron: 48
Cena: 44,90 zł
Wydawnictwo: Wydawnictwo Komiksowe
ISBN: 978-83-64638-37-4

 

Loading Facebook Comments ...
Zostaw odpowiedź

Facebook

%d bloggers like this: