Rachel Caine, „Wampiry z Morganville, Księga 4, „Rozwiane cienie” i „Pocałunek Śmierci”

Rachel Caine, "Wampiry z Morganville, Księga 4, „Rozwiane cienie” i „Pocałunek Śmierci”


Autor: Anna Rzepecka

To już czwarta księga Wampirów z Morganville. Mam cichą nadzieję, że ostatnia, ponieważ temat i bohaterowie zostali wyeksploatowani do granic możliwości. Przynajmniej w mojej ocenie. Muszę się przyznać, iż przebrnięcie przez ponad pięćsetstronicową cegłę wyczerpało pokłady cierpliwości, jakimi dysponuję. Bo znów stanęłam twarzą w twarz z cyklem dla amerykańskich nastolatek. Jeśli kogoś takowe powieści nie zniechęcają, zapraszam do przeczytania recenzji poprzednich tomów.

Rachel Caine, jak to ma w zwyczaju, po raz kolejny serwuje swym bohaterom jazdę bez trzymanki. Jedynym pewnikiem jest to, że bez guza się nie obejdzie.

Kiedy tak obserwowałam zmagania bohaterów, nagłe zwroty akcji, ich opresje i to, w jaki sposób z nich wychodzą, naszło mnie pytanie: dokąd to wszystko zmierza? Gdzieś po drodze zgubiłam sens tej historii, zmęczona nadążaniem za pędzącą na łeb, na szyję akcją.

Bohaterowie – Claire, Shane, Eve i Michael – wciąż przeżywają przygody i rzadko kiedy mogą nacieszyć się chwilami relaksu.

A to okazuje się, że są nagrywani przez nimfomankę kręcącą reality-show o wampirach, a to spotykają się z nieokrzesanymi ludźmi, bądź krwiopijcami, a to udaje im się otrzymać przepustkę na wyjazd z miasta... O, to akurat było zaskoczeniem. W końcu możliwość opuszczenia Morganville to coś, o czym większość wampirów nawet nie śmie marzyć. Niestety, nasi bohaterowie są mistrzami w znajdowaniu kłopotów, zatem może to nie w Morganville tkwi problem, tylko w nich samych?

Całość skwituję tak – dzieje się tak dużo, że wydarzenia te tracą na ważności i obojętnieją czytelnikowi, bo ileż można śledzić akcję z zapartym tchem? Co za dużo, to niezdrowo, autorka przesadziła. Dlatego, wychodząc z założenia, że milczenie jest złotem, pozwolę sobie już nic więcej nie dodawać.

Korekta: Maja Borawska

Autor:Rachel Cainewampiry_z_morganville_4_qfant

Tytuł:Wampiry z Morganville, Księga 4, „Rozwiane cienie” i „Pocałunek Śmierci”

Data wydania:2010

Wydawnictwo:Amber

Ilość stron: 528

Cena na okładce: 35,80

ISBN 978-83-241-3679-

 

Loading Facebook Comments ...
Zostaw odpowiedź

Facebook

%d bloggers like this: