Magda Parus „Wilcze dziedzictwo: ukryte cele”

Magda Parus „Wilcze dziedzictwo: ukryte cele”


Autor: Piotr Michalik

Dzierżąc w dłoniach trzeci tom wilkołackiej trylogii Magdy Parus, pomyślałem: No, w końcu wszystko się wyjaśni. I wyjaśniło się, rzeczywiście.

Akcja powieści rozgrywa się w środowisku wilkołaczym. Autorka podchodzi jednak do samego wilkołactwa w sposób nowatorski i rozbudowuje oklepaną już formułę o wiele ciekawych elementów. Jej bohaterowie tworzą skomplikowaną społeczność, która stara się egzystować wśród ludzi niezauważana i kieruje się własnymi zasadami. W pierwszej części cyklu  poznajemy Colina, młodego wilkołaka, który należy do straży ukrywającej wilkołaki i ich działalność przez ludźmi. W wyniku skomplikowanego splotu wydarzeń Colin wyrusza na wyprawę, która początkowo wydaje się zwykłymi odwiedzinami u dawno niewidzianego rodzeństwa, ale wkrótce przeradza się w poszukiwania zaginionej siostry. W drugim tomie Colin poznaje swoją drugą połówkę, także wilkołaka.

W ostatnim tomie, zatytułowanym „Ukryte Cele”, dominuje, co zrozumiałe, wątek poszukiwań siostry. Colin dwoi się i troi, by odnaleźć Emily, a sprawy coraz bardziej się komplikują.  Zawita nawet (na krótko) do Warszawy! Jednak jego największym problemem jest to, że nie wie, komu ufać. Kilkoro z osób które zna, posiada tytułowe ukryte cele. W finale opowieści otrzymujemy wreszcie wszystkie odpowiedzi i powiem, że warto było czekać. Ja, osobiście, takiego obrotu spraw nie przewidziałem.

Ostatnia część trylogii jest zdecydowanie najbardziej dynamiczna, czyta się ją jak powieść sensacyjno-szpiegowską. Fabuła ma wiele zawijasów, nieoczekiwanych zwrotów akcji o sto osiemdziesiąt stopni. Są szybkie samochody, zdrada i niecne knowania.

Autorka niewątpliwie rozwinęła się, pisząc ten cykl. W pierwszym tomie można było dostrzec drobne potknięcia warsztatowe. Drugi był już lepszy literacko, a trzeci – to świetny, naszpikowany niezwykłymi wydarzeniami trailer, którego nie powstydziłby się nawet autor z dużym doświadczeniem.

Polecam cały cykl nie tylko miłośnikom wilkołaków, ale też wielbicielom sensacji. Każdy tom jest nieco inny i to też jest, moim zdaniem, zaleta tej powieści. Z pewnością sięgnę po kolejną książkę Pani Magdy Parus, bo to osoba pomysłowa, która nieraz nas jeszcze zaskoczy i wciągnie w wir swoich historii.

Korekta: Natalia Bieniaszewska

Autor:Magda Paruswilcze-dziedzictwo-ukryte-cele-qfant

Tytuł:Wilcze dziedzictwo: Ukryte cele

Data wydania:luty 2010

Wydawnictwo:RUNA

Pozostałe dane:Cykl: Wilcze dziedzictwo

ISBN 978-83-89595-59-1

Format: 464s. 125×195mm

Cena: 29,50

Loading Facebook Comments ...
Zostaw odpowiedź

Facebook

%d bloggers like this: