Kerrelyn Sparks, „Wampiry w wielkim mieście”

Kerrelyn Sparks, „Wampiry w wielkim mieście”


Autor: Olga Michalik

„Wampiry w wielkim mieście” to druga część serii lekkich komedii wampirycznych, zapoczątkowanej powieścią „Jak poślubić wampira milionera”.

Autorka miała bardzo ciekawy pomysł na fabułę książki: koncentruje się ona wokół nowego hitu telewizyjnego, czyli programu „Najseksowniejszy mężczyzna na ziemi”. Jest to program w stylu Big Brothera, przeznaczony dla wampirzej publiczności. W jury zasiadają członkinie haremu Romana Draganesti, który porzucił je, by poślubić, znaną nam z poprzedniej części cyklu, śmiertelniczkę – Shannę Whelan. Nagrodą główną dla zwycięzcy jest tytuł najseksowniejszego mężczyzny na ziemi, kilka milionów dolarów oraz … harem, który pilnie potrzebuje nowego pana.

 

Pomysłodawczynią i reżyserką tego programu jest główna bohaterka książki – Darcy Newhart, exdziennikarka i świeżo upieczona wampirzyca. Cztery lata temu padła ofiarą napadu i ledwo uszła z życiem. Ocalił ją wampir, lecz za pomoc Darcy musiała zapłacić wysoką cenę: wyrzec się światła dziennego i rodziny. Kobieta nie może pogodzić się ze swoją nową naturą – wciąż tęskni za słońcem, ciepłem, plażą…

Jednym z pretendentów do miana „najseksowniejszego mężczyzny na ziemi” jest Austin, tajny agent CIA, członek sekcji specjalnej utworzonej w celu likwidacji jak największej liczby wampirów. Zgłosił się do programu, by szpiegować od wewnątrz świat tych, jak sądzi, krwiożerczych stworów nocy.

Jak łatwo przewidzieć, Austin i Darcy zakochują się w sobie od pierwszego wejrzenia. Żadne z nich nie wie jednak, kim jest naprawdę ich ukochana osoba…

Jak się potoczą ich losy i jaki będzie finał programu „Najseksowniejszy…” – o tym właśnie opowiada najnowsza powieść Kerrelyn Sparks.

Jestem przekonana, że ci, którym podobała się poprzednia książka tej autorki, nie zawiodą się i tym razem. „Wampiry w wielkim mieście” są pełną humoru, lekką i odprężającą lekturą. Polecam serdecznie!

Korekta: Natalia Bieniaszewska

Autor:Kerrelyn Sparkswampiry-w-wielkim-miesci_qfant

Tytuł:Wampiry w wielkim mieście

Data wydania:4/2010

Wydawnictwo:Amber

Pozostałe dane:Miejsce wydania: Warszawa

Tytuł oryginalny: Love at Stake: Vamps and the City

Rok wydania oryginału: 2006

Liczba stron: 352

Format: 130x205 mm

Oprawa: miękka

ISBN-13: 9788324136483

Wydanie: I

Cena z okładki: 32,80 zł

Loading Facebook Comments ...
Zostaw odpowiedź

Facebook

%d bloggers like this: