Kerrelyn Sparks „Jak poślubić wampira milionera”

Kerrelyn Sparks "Jak poślubić wampira milionera"


Autor: Olga Michalik

Kerrelyn Sparks zalicza się do pierwszej piątki najpopularniejszych autorek gatunku, który można by określić mianem „paranormalnej komedii romantycznej”. Wypełnione akcją i humorem książki amerykańskiej pisarki trafiają na listy światowych bestsellerów i zdobywają prestiżowe nagrody.

Zhanna Whelan jest dentystką. Ukrywa się przed rosyjską mafią, która wydała na nią wyrok śmierci. W wyniku traumatycznych przeżyć, Shanna nie może znieść widoku krwi, dlatego jej kariera stoi pod znakiem zapytania. By ograniczyć liczbę przeprowadzanych zabiegów, pracuje na nocnej zmianie. „Jak poślubić wampira milionera” to lekka i zabawna komedia romantyczna o miłości wampira i śmiertelniczki. Roman Draganesti jest czarującym, przystojnym i bogatym wampirem, który jednakże od wieków nie tyka ludzkiej krwi. Przed swoją transformacją był mnichem, teraz zaś pragnie uczynić swoich pobratymców akceptowanymi członkami społeczeństwa. W tym celu opracował formułę syntetycznej krwi, która umożliwia im  zaspokajanie potrzeb żywieniowych, bez konieczności uciekania się do przemocy wobec ludzi, a obecnie pracuje nad umożliwieniem wampirom funkcjonowania w świetle dziennym.

Akcja powieści rozpoczyna się, gdy Roman niespodziewanie traci jeden z kłów i jest zmuszony poszukiwać pomocy dentystycznej. Bardzo zależy mu na czasie, gdyż po wschodzie słońca skaleczenie na dziąśle zabliźni się i już na zawsze pozostanie wampirem z jednym tylko kłem. W ten sposób trafia do gabinetu Shanny akurat w momencie, gdy płatni zabójcy po raz kolejny próbują pozbawić ją życia. Oczywiście Roman ratuje panią stomatolog z opresji i zauroczony, zabiera ją do własnej siedziby, gdzie, jak sądzi, będzie bezpieczna.

Nie przepadam za literaturą „wampiryczną”, dlatego biorąc książkę do ręki, nie byłam zbyt pozytywnie do niej nastawiona. Jednak już po kilku pierwszych stronach lektura wciągnęła mnie bez reszty. „Jak poślubić wampira milionera” jest pełną humoru i akcji opowieścią, którą czyta się z uśmiechem na ustach. Mamy tu oczywiście romans oraz walkę dobra ze złem, ale wszystko to zostało przedstawione z dużą dozą humoru. Lektura jest bardzo przyjemna i lekka w odbiorze. Niezaprzeczalne walory książki to pomysłowa fabuła, sprawnie poprowadzone dialogi oraz dowcipne opisy.

Nie jest to powieść dla czytelników oczekujących klasycznej historyjki o groźnym wampirze i jego ofiarach. Przedstawieni tu krwiopijcy są bardzo ludzcy, zdolni do gwałtownych uczuć, pasji i namiętności. Polecam tę książkę miłośnikom romansu oraz wszystkim czytelnikom, którzy lubią lekkie, nieźle napisane i odprężające „lektury na jeden wieczór”.

Autor:Karrelyn Sparksqfant_jak-poslubic-wampira-milionera

Tytuł:Jak poślubić wampira milionera

Data wydania:2010

Wydawnictwo:Amber

Pozostałe dane:Liczba stron:336

Format:130 mm x 205 mm

Loading Facebook Comments ...
Zostaw odpowiedź

Facebook

%d bloggers like this: