Clive Cussler, Jack Du Brul, „Milczące morze”

Clive Cussler, Jack Du Brul, "Milczące morze"


Autor: Olga Michalik

Clive Cussler jest jednym z najpopularniejszych i najbardziej lubianych pisarzy literatury rozrywkowej na świecie. Jego bestsellerowe powieści zostały już przetłumaczone na ponad 30 języków i opublikowane w 105 krajach.

Jestem wielką fanką książek Cusslera, a zwłaszcza przygód Dirka Pitta. Biorąc do ręki nową pozycję tego autora, miałam nadzieję na poznanie kolejnych przygód mojego ulubionego bohatera. Dlatego na początku byłam trochę zawiedziona, że głównym bohaterem książki nie jest Dirk Pitt, lecz wkrótce lektura wciągnęła mnie bez reszty.

„Milczące morze” jest najnowszą książką z cyklu „Oregon” autorstwa Clive’a Cusslera, która powstała we współpracy z Jackiem Du Brulem.

Nazwa cyklu pochodzi od nazwy statku Oregon, którego kapitanem jest były agent CIA, Juan Cabrillo. Statek, choć z wyglądu przypomina zardzewiały wrak, w rzeczywistości jest luksusowym jachtem, wyposażonym w najnowocześniejsze uzbrojenie: pociski Cruise, torpedy, karabiny Gatling, zdalnie sterowane karabiny maszynowe i tym podobne.

Początek książki jest charakterystyczny dla twórczości Cusslera: w przeszłości, około siedemdziesiąt lat temu, grupa pięciu braci szukających pirackiego skarbu znajduje coś zupełnie innego. Ich odkrycie popada jednak w zapomnienie, gdyż właśnie wtedy spadają pierwsze bomby na Pearl Harbour i Ameryka przyłącza się do II wojny światowej.

Teraz załoga statku Oregon szuka szczątków szpiegowskiego satelity, który rozbił się w argentyńskiej dżungli. Przy okazji trafia na ślad niebywale groźnej tajemnicy, od pół wieku spoczywającej na dnie antarktycznego oceanu.

„Milczące morze” jest dynamiczną powieścią sensacyjno-przygodową. Interesująca fabuła oraz żywa akcja z mnóstwem zaskakujących zwrotów sprawiają, że książka trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. Podobnie jak wszystkie książki Cusslera, także i ta jest przykładem literatury rozrywkowej najwyższej klasy. Polecam lekturę wszystkim miłośnikom powieści sensacyjno-przygodowych.

Korekta: Natalia Bieniaszewska

Autor:Milczące morzemilczace_morze_qfant

Tytuł:Clive Cussler, Jack Du Brul

Data wydania:15 kwietnia 2010

Wydawnictwo:Amber

Pozostałe dane:Cykl: Oregon

Cena: 32,80 zł

Loading Facebook Comments ...
Zostaw odpowiedź

Facebook

%d bloggers like this: