Pyrkon – to już w ten weekend!

Pyrkon – to już w ten weekend!


Już w ten piątek na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich rozpocznie się Ogólnopolski Festiwal Fantastyki Pyrkon – największe tego typu wydarzenie w kraju. Jak co roku do Poznania zjadą się tysiące fanów planszówek, komiksów, gier elektronicznych, superbohaterów oraz seriali i filmów fantastycznych.
Wśród niezliczonej ilości atrakcji dostępnych na Pyrkonie z pewnością jednym z najbardziej niezwykłych widowisk będzie Maskarada – Wielki Konkurs Strojów, który poprowadzi Jakub Ćwiek. W tym roku pierwsza nagroda to aż pięć tysięcy złotych! Sponsorem nagrody jest patron główny festiwalu – SciFi Universal Polska. Ten sam patron zapewnia jeszcze jedną atrakcję – kamerę 360º, która umożliwi sfotografowanie fantastycznego stroju w jego pełnej okazałości. Pyrkon 2014-1
Ponadto uczestnicy będą także mieli możliwość obejrzenia niesamowitej wystawy smoków, poczytania komiksów w Obwoźnej Czytelni Komiksów, pogrania w planszówki w ogromnym Games Roomie, przetestowania najnowszych gier i gadżetów elektronicznych, a także zdobycia autografów wielu pisarzy i twórców – nie tylko z Polski, ale również z zagranicy. Przez 24 godziny na dobę w salach odbywać się będą prelekcje, panele dyskusyjne, występy i sesje RPG.
Koszt wejściówki na Pyrkon to 60 zł za trzy dni, a w przypadku zakupu biletu jednodniowego 25 zł za piątek i niedzielę oraz 35 zł za sobotę. Organizatorzy uspokajają: limit miejsc nie jest przewidziany, więc każdy, nawet najbardziej spóźniony fan fantastyki, na festiwal się dostanie.

Loading Facebook Comments ...
Zostaw odpowiedź

Facebook

%d bloggers like this: