Nowy zbiór fanowskich opowiadań w Uniwersum Metro 2033.

Nowy zbiór fanowskich opowiadań w Uniwersum Metro 2033.


Już w poniedziałek 1 lutego poznamy zwycięzców III edycji konkursu na najlepsze fanowskie opowiadanie w klimacie Uniwersum Metro 2033!
W 2013 roku na portalu Metro2033.pl ogłosiliśmy konkurs na opowiadania osadzone w świecie wykreowanym przez Dmitrija Glukhovsky’ego na kartach kultowej już powieści „Metro 2033”. Owoce tej inicjatywy ukazały się w formie darmowego e-booka „W blasku ognia”, który stał się rekordowo ściąganą publikacją na wielu platformach dystrybucyjnych – m.in. w Apple iBooks i Google Play Books.
Widząc, jak ważna i poczytna jest taka forma promocji młodych twórców, w roku 2014 ogłosiliśmy kolejny konkurs. Tym razem poszliśmy o wielki krok dalej – spełniając prośby Czytelników i marzenia Autorów, nowy zbiór fanowskich opowiadań, zatytułowany „Szepty zgładzonych”, wydaliśmy nie tylko jako darmowy e-book, ale także drukiem. „Szepty zgłodzonych” – wydane w pełnej szacie graficznej Uniwersum Metra 2033 – były i są dostępne za darmo jako gratis do każdego egzemplarza „Ciemnych tuneli” Siergieja Antonowa. Oznacza to, że amatorska twórczość fanów jest dystrybuowana od razu w bestsellerowym nakładzie regularnej powieści Uniwersum. Był to – i wciąż jest – ewenement na naszym rynku wydawniczym.
W roku 2015 wystartowaliśmy z podobną inicjatywą. Trzecia edycja przeszła nasze najśmielsze oczekiwania – nadesłano bowiem ok. 200 opowiadań! To niemalże 200 arkuszy tekstu, czyli w przybliżeniu – aż 8 000 000 znaków! Jury prowadziło wielogodzinne burzliwe dyskusje, by ostatecznie wybrać trzynastu szczęśliwców, którzy w tym roku wykazali się lekkim piórem, znajomością postapokaliptycznego świata, a nierzadko poczuciem humoru! Wśród szczęśliwej trzynastki znalazło się troje autorów, którzy zasłużyli nie tylko na publikację, ale i nagrody pieniężne, które mamy nadzieję, zainwestują w rozwój swojego niewątpliwego talentu. Wybór nie był łatwy, a jury starało się, by opowiadania zawarte w zbiorze pokazywały różnorodność i oryginalność, z jaką można tworzyć w realiach postapokalipsy. Tym razem zbiór najlepszych opowiadań fanowskich dołączymy do powieści Denisa Szabałowa „Prawo do użycia siły”, która trafi do księgarń już 2 marca!
Wyniki konkursu 1 lutego o godz. 15.00 przedstawi na kanale YouTube Wydawnictwa Insignis (https://www.youtube.com/user/InsignisMedia) przewodniczący jury oraz autor pierwszej polskiej powieści z Uniwersum Metro 2033 – Paweł Majka.

Loading Facebook Comments ...
Zostaw odpowiedź

Facebook

%d bloggers like this: