„Mądrości Shire” Noble Smith

„Mądrości Shire” Noble Smith


Nakładem Wydawnictwa SQN ukaże się książka Noble Smitha zatytułowana „Mądrości Shire”. Ten poradnik uczy jak wieść cudowne życie wzorując się na tolkienowskich hobbitach.

 Piwo, jedzenie i przyjaciele – trzy rzeczy, które każdy szanujący się hobbit wymieni jako najbliższe swojemu sercu (prawdopodobnie w tej właśnie kolejności).

Dobre książki urozmaicają życie, świetne książki je zmieniają. Życie Noble Smitha najwyraźniej zostało zmienione pod wpływem lektury dzieł J. R. R. Tolkiena, a ta książka jest tego zachwycającym wynikiem. Zabawna ale pełna pasji celebracja pewnych trwałych wartości, szlachetnych poświęceń i prostych przyjemności.

 – Mark Salzman, autor Żelaza i Jedwabiu

„Mądrości Shire” skupiają się także na innych ważnych dla niziołków sprawach. Przeczytacie o odwadze, życiu w zgodzie z naturą i odwiecznej walce dobra ze złem. Będziecie mieli również okazję zapoznać się z tajemniczym tematem romansów w Shire. Oddając się lekturze dojdziecie do wniosku, że hobbici to świetny wzór do naśladowania.

Podobnie jak pracowici i egalitarni mieszkańcy Shire, my także posiadamy potencjał do stworzenia dobrze prosperującej i trwałej społeczności, szczęśliwych i zdrowych rodzin oraz do rozmyślnego rozwijania karier, tak żeby nie powodować konfliktów z moralnością.

Nawet najmniejsza osoba może być równie mężna, co Jeździec Rohanu.

W jakim stopniu proste przyjemności, jak prace w domowym ogródku, długie spacery lub spożywanie przepysznych posiłków z najbliższymi wpływają na poziom Twojego zadowolenia? Dlaczego we własne urodziny lepiej jest rozdawać prezenty, a nie je przyjmować? W jaki sposób możemy ponieść brzemię naszego „Pierścienia” nie poddając się jego zgubnemu wpływowi?

Odpowiedzi na te i na wiele innych pytań odnajdziecie w „Mądrościach Shire”.

Nie miałem w życiu zbyt wielu Osobistych Gollumów, ale kiedy na jakiegoś się natknę, to potraktuję książkę madrosci_shire_qfantNoble Smitha jak poradnik. Boję się, że w końcu znajdę kogoś, kto zrobi to samo, żeby poradzić sobie ze mną. Cóż za radosna książka!

– Ty Burrell, laureat nagrody Emmy

Informacja o autorach:

Noble Smith jest zgarniającym nagrody dramatopisarzem, który pracuje jako scenarzysta gier video, producent filmów dokumentalnych i media director w międzynarodowej organizacji praw człowieka. Mieszka razem z żoną i dziećmi w Pacific Northwest.

Loading Facebook Comments ...
Zostaw odpowiedź

Facebook

%d bloggers like this: