Maciej Lewandowski, „Splątanie”

Maciej Lewandowski, "Splątanie"


Jakub Kempner - zdegradowany i przeniesiony do Wrocławia policyjny śledczy - zostaje przydzielony do rutynowej sprawy samobójstwa. To co miało być standardowym wypełnieniem dokumentacji  szybko przeradza się w ciąg niespodziewanych zdarzeń. Dręczeni widziadłami oraz ciężkimi do wyjaśnienia zjawiskami policjanci z wolna porzucają utarte ścieżki dochodzeniowe, ruszając tropem tajemnicy zagrzebanej w jednej z wrocławskich dzielnic. Krok po kroku docierają do jądra zagadki brutalnych samookaleczeń, a jednocześnie stają przed wyzwaniem, w którym na szali kładą własne życie. Czasu mają niewiele - demoniczny byt gnieżdżący się w okolicy ma szansę tylko raz na kilkadziesiąt lat wypełnić rytuał zapoczątkowany ponad dwa wieki temu.

Videograf – Chorzów, sierpień 2016

Splątanie  zawładnęło mną na dobrych kilka godzin. Historia kryminalna miesza się z brutalnymi elementami, typowymi dla rasowego thrillera. Mroczny obraz książki uzupełniają sceny jak z najlepszych powieści grozy. Wszystko idealnie, niemal aptekarsko odmierzone. Przewracając kolejne strony, nie wiedziałem, czy jestem coraz bardziej zafascynowany, czy przerażony. Maciek Lewandowski zabiera czytelnika w niebezpieczną podróż do najgłębszych korzeni zła.

Sebastian Sokołowski, Okiem naHorror

Jeśli Wrocław jest - jak mówi slogan - Miastem Spotkań, to we Wrocławiu Lewandowskiego, na zapomnianym skrawku pogańskiej ziemi, spotkali się Masterton z Lovecraftem aby roztoczyć przed nami detektywistyczną opowieść. Warto dać się jej pochłonąć.

Rafał W. Orkan – pisarz

 

 Maciej Lewandowski debiutował w roku 2008 opowiadaniem „Sztuka umarłych” opublikowanym w antologii „Białe Szepty”. Od tamtego momentu systematycznie pisze  i publikuje swoje opowieści, m.in. w  Grabarzu Polskim, Magazynie Fantastycznym, kwartalniku Brama. W 2013 zdobył  nagrodę Nautilus za opowiadanie „Czarna Leliwa” opublikowane w Nowej Fantastyce nr 1/2012, wydanie specjalne.

Loading Facebook Comments ...
Zostaw odpowiedź

Facebook

%d bloggers like this: