Grzegorz Gajek, „Malowidło”

Grzegorz Gajek, „Malowidło”


Powieść grozy

Karol jest bogatym biznesmenem, który próbuje na nowo ułożyć sobie życie po tragicznym wypadku. W tym celu sprzedaje firmę i przeprowadza się na Śląsk, gdzie zaczyna remontować zrujnowany dom. Pewnego dnia, na strychu, odnajduje XIX-wieczny portret jakiegoś młodzieńca. Zafascynowany zaczyna zgłębiać historię dzieła. Zapał z czasem zmienia się w obsesję, która miota Karolem po całej Europie. Podczas podróży poznaje panią Grabińską, córkę dawnego właściciela swego domu. Z opowieści staruszki dowiaduje się, że przed wojną straciła ona większą część rodziny, bo nad obrazem ciąży klątwa: przez lata doprowadzał ludzi do szaleństwa i śmierci.  Kobieta namawia Karola, by zniszczył znalezisko, ale ten wierzy, że duch młodzieńca z obrazu pomoże mu rozwikłać tajemnicę tragedii, która go spotkała.

Videograf – Chorzów, wrzesień 2016

Najnowszą powieść Grzegorza Gajka mogę z czystym sumieniem polecić wszystkim miłośnikom grozy... Poza kolekcjonerami obrazów. Po lekturze "Malowidła" nawet największy pasjonat malarstwa uzna bowiem, że jest to zbyt niebezpieczne zajęcie, by warto ryzykować.

                                                                                                          Kazimierz Kyrcz Jr - pisarz

Jeśli ktoś chciałby wykupić prawa do ekranizacji Malowidła, zrobiłby interes życia. Te plastyczne opisy, inteligentne i pełne żywego języka dialogi, napięcie... to aż prosi się o sfilmowanie!

                                                                                   Ksenia Olkusz – Creatio Fantastica

Nawiedzony obraz. Banał? Może i tak, jednak w sprawnych rękach nawet banalna z pozoru opowieść może okazać się fascynująca. Mnie „Malowidło” kupiło gęstym klimatem i nieoczywistym zakończeniem historii. Polecam.

Agnieszka Brodzik - carpenoctem.pl

Grzegorz Gajek, ur. 28 lipca 1987 r., z wykształcenia kulturoznawca, z zamiłowania mitolog. Autor powieści grozy „Szaleństwo przychodzi nocą” i powieści s-f „Ciemna strona księżyca”. Jego teksty ukazywały się w popularnych czasopismach (Fantastyka Wydanie Specjalne, SFFiH oraz Magazyn fantastyczny) i e-zinach (Esensja, Qfant), a także w różnych antologiach (m.in. „31.10. Wioska przeklętych”, „Księga wampirów”, „Вizarro Bazar”, „Zombiefilia”). Zagorzały fan Wielkiej Trójcy: Lema, Lovecrafta i Tolkiena oraz reprezentowanych przez nich gatunków fantastyki. Prywatnie fajczarz, muzykant od siedmiu boleści i amator gier bez prądu.

Loading Facebook Comments ...
Zostaw odpowiedź

Facebook

%d bloggers like this: